'De moed om over wolven te praten'

'De moed om over wolven te praten'

'De moed om over wolven te praten'

'De moed om over wolven te praten'

'De moed om over wolven te praten'

Onderhandelen volgens de Mutual Gains methode

 

Voor het nieuwe nummer van het @Tijdschrift Conflicthantering (2025/3) schreef onze onafhankelijk procesbegeleider @Marja van Schie dit toffe artikel over samenleven met wolven in Nederland. Een onderwerp dat Nederland simpelweg lijkt te hebben verdeeld in voor- en tegenstanders maar waar vanuit de kunst van het onderhandelen volgens de Mutual Gains methode van Harvard/MIT nog veel meer lagen -en dus oplossingen- in zitten.

Sinds de komst van de eerste wolf in Nederland tien jaar geleden, voeren voor- en tegenstanders verhitte gesprekken. Volgens de media ben je voor of tegen de wolf, tussensmaken zijn er niet. Tegelijkertijd wordt het onderwerp soms juist vermeden in de gemeenschappen waar wolven voorkomen. Om de sociale cohesie niet te beschadigen, gaan mensen de discussie met de buren liever uit de weg.

Marja dook met 25 onderhandelingsexperts van het @Mutual Gains Netwerk in de vraag hoe het MGA-vakgebied zou kunnen bijdragen aan het maatschappelijk gesprek, de beleidsvorming en de lokale conflicthantering op het thema samenleven met wolven in Nederland. In het artikel beschrijft Marja de verrassende inzichten van de denktank.

De Mutual Gains aanpak is vast onderdeel van de werkwijze van P2. Wil je weten hoe verbindend onderhandelen jou kan helpen bij je beleidsprobleem? Neem vrijblijvend contact op met Marja voor koffie.